نحوه‌ی ویرایش عکس

نحوه‌ی ویرایش عکس در اپلیکیشن گالری MIUI شیائومی

اکثر کاربران پیش از بارگزاری عکس‌های خود، آن‌ها را ویرایش می‌کنند تا با ظاهری بهتر دیده شوند. ابزارها و برنامه‌های متفاوتی برای چنین ویرایش‌هایی وجود دارند. برخی از این برنامه‌های ویرایش عکس با هزینه‌ای برای نصب و یا اشتراک ماهیانه، بسیاری از مخاطبان را دلسرد می‌کنند.

همچنین ابزارهای بسیاری برای ویرایش عکس در گوشی‌ها طراحی شده‌اند، اما برخی از برنامه‌ها عملکردی پیشرفته دارند که نیاز به دانش بالا برای کار با آن‌ها وجود دارد. اما گوشی‌های شیائومی با داشتن رابط کاربری MIUI در نسخه‌های جدید خود، این قابلیت‎های ویرایشی رایگان را افزایش داده‌اند.

با یک کلیک در اپلیکیشن گالری MIUI شیائومی، عکس‌های شما به تصاویری حرفه‌ای تبدیل می‌شوند و دیگر نیازی به نگرانی درباره‌ی عکس‌های خود وجود ندارد. کار با این برنامه بسیار آسان است که از طریق آن می‌شود به عکس‌های جذاب دست یافت.

گزینه‌های متعددی چون: زیباسازی، روشنایی، تضاد، محوکردن، برجسته کردن، برش، تمرکز، منظره، چهره، فیلترها، برچسب‌ها، متن، تنظیم، قاب، موزائیک، پاک‌کن، اشباع و غیره در این برنامه طراحی شده است. همین ابزارهای ویرایشی در اپلیکیشن گالریMIUI، تصاویر شما را حرفه‌ای‌تر می‌سازند.

اگر یکی از گوشی‌های شیائومی را دارید، حتماً تفاوت میان عکس‌ها را با مقایسه‌ی قبل و بعد از ویرایش آن‌ها متوجه شده‌اید. برنامه‌ی گالری MIUI با ابزارهای اصلاح عکس و نزدیک کردن آن به آن‌چه که مدنظر شماست، شاهکارهایی بی‌نظیر می‌سازد. در ادامه تعدادی از معمول‌ترین این ابزارها را نام می‌بریم:

ابزار نوردهی(Exposure ):

میزان نوردهی عکس‌ها را تنظیم و آن‌ها را روشن یا تاریک می‌سازد. با استفاده از تنظیم کننده‌‎ی نور و اسلایدر نوردهی دربرنامه‌ی گالریMIUI  تصویر را روشن کنید و به خاطر داشته باشید که هرچه روشنایی را بیشتر کنید، کیفیت عکس شما تغییر می‌کند؛ به این معنا که ممکن است اغراق در این استفاده، نور بسیاری ایجاد کند که کیفیت عکس را در جایی از بین می‌برد.

ابزار تضاد یا کنتراست(Contrast ):

کنتراست به معنای نسبت تاریکی به روشنایی تصویر است. می‌توان با استفاده از اسلایدر کنتراست در قسمت ویرایش برنامه‌ی گالریMIUI  تضاد تصویر را به حداکثر و حداقل برسانیم.

ابزار گرمابخشی و رنگ دادن (warmth and tint):

تعادل میان رنگ‌های سفید را با تمام تونالیته‌ی رنگی در تصویر باید درنظر گرفته شوند. می‌توانید این تعادل سفیدی را  در تصاویر با گزینه‌ی مربوطه با نام اسلایدر گرما و رنگ warmth and tint در برنامه‌ی گالری MIUI  درست کنید.

ابزار شدت و اشباع(Vibrance and Saturation):

این  ابزار شدت سرزندگی رنگ را در رنگ‌های خنثی در جایی که اشباع رنگی تصویر، میزان رنگ را افزایش داده، ایجاد می‌کند؛ با فعال کردن گزینه‌ی شدت و اشباع در برنامه‌ی گالری MIUI، می‌توانید رنگ‌های تصویر را متعادل‌تر کنید تا به طیف رنگی متناسب برسید.

ابزار برش(Cropping):

ابزار برش اجازه می‌دهد تا قاب‌هایتان را پیشرفته و تمام عناصری که می‌خواهید را حفظ نمایید. برنامه‌ی گالری MIUI  نسبت‌های متفاوتی مانند نسبت حقیقی و اصلی، مربع، 4:3 و غیره را نشان می‌دهد. با این نسبت‌های ظاهری ما می‌توانیم هر نسبتی را برای برش تصویر خود انتخاب کنیم.

ابزار زمینه ( Vignette):

این گزینه با روشن یا تیره کردن لبه‌های تصویر برای تأکید بر موضوع مرکزی در اپلیکیشن گالری گوشی‌های MIUI شیائومی قرار داده شده است. در گالریMIUI ، می‌توانیم اسلایدر Vignette را برای رسیدن به میزان اثرگذاری تاریکی یا سایه در تصویر استفاده کنیم.

ابزار فیلترها(Filters):

فیلترها به شما اجازه می‌دهند تا میزان نور را تغییر دهید و تصاویر کلاسیک خلاقانه‌‌ی تأثیرگذاری داشته باشید. در این برنامه، انواع فیلتر مانند کلاسیک، چهره، فیلم، غذا، سفر، شب، روشن، سفید و سیاه، فیلترهای تازه‌سازی وجود دارد. می‌توانید با این گزینه‌ها ظاهری تازه و متفاوت به تصاویرتان دهید.