دستگاه تصفیه ‌هوای 3H

هر آن‌چه که باید درباره‌ی دستگاه تصفیه ‌هوای 3H  شیائومی بدانیم!

در شرایطی که کره‌ی زمین و جهان در شرایط نامناسب آب وهوایی و سلامتی به سر می‌برد، علم برای کاستن مضرات آن‌ها به میدان آمده است. در نتیجه با ساخت ابزاری نظیر تصفیه هوا سعی دارد محیطی خالی و عاری از آلودگی برای انسان‌ها فراهم نماید.گرچه شرکت‌های بسیاری در ساخت تصفیه ‌هوا اقدام نموده‌اند، ولیکن شرکت شیائومی یکی از بهترین تولیدکنندگان این دستگاه‌ها شناخته شده است. شیائومی در یکی از آخرین محصولات خود برای زدودن آلودگی و باکتری کالایی با نام دستگاه تصفیه ‌هوای 3H (Mi Air Purifier 3H) تولید کرده است. این تصفیه‌ هوا، هوای محیط و ذراتPM(معلق) را تا 380 مترمکعب بر ساعت تصفیه می‌کند. برای این منظور شیائومی از بهترین فیلترهای تصفیه‌ی HEPA استفاده کرده که علاوه بر پاک‌سازی ذرات  0.3 میکرونی، در هر دقیقه 6330 لیتر هوای پاک منتشر می‌کند.

اما هنگامی که در مورد فیلتر HEPA صحبت می‌کنیم باید در نظر داشته باشیم که این نوع فیلتر توانایی زدودن 99.97 درصدی گرد وغبار، باکتری، خاک را دارد و همین فیلتر است که ذرات  بسیار کوچک 0.3 میلی‌متری را  از بین می‌برد. دستگاه تصفیه‌ هوای شیائومی این ذرات را از طریق حسگر لیزری خود شناسایی می‌کند. بنابراین با این دستگاه می‌توانید از بو و هوای نامطبوع راحت شوید.

ابعاد دستگاه تصفیه هوای 3H

علی‌رغم کارایی بالای دستگاه تصفیه هوای شیائومی، شکل ظاهری این محصول نیز قابل توجه است. چرا که Mi Air Purifier 3H در ابعادی حدود 240x240x520 میلی‌متر، وزنی معادل 6.1 کیلوگرم، چنین قابلیت‌هایی دارد.

نمایشگر

از مهم‌ترین خصوصیات این دستگاه صفحه‌نمایش لمسی OLED بر روی آن است که به شما امکان مشاهده‌ی کیفیت هوا را می‌دهد. به‌این معنا که با رنگ‌های سبز، نارنجی و قرمز شما به ترتیب متوجه  ذرات2.5 PM  کمتر از 75میکروگرم، 75 تا 150 میکروگرم، بیشتر از 150 میکروگرم بر متر مکعب می‌شوید.

کنترل از راه دور

اکنون که اکثر امور را با گوشی‌های هوشمند انجام می‌دهیم، شیائومی با ارائه‌ی اپلیکیشن Mi Home امکان کنترل از راه دور دستگاه تصفیه‌ هوا را برای کاربران ایجاد کرده است؛ همچنین با استفاده‌ی این نرم‌افزار با پشتیبانی دستیار گوگل، به شما اجازه‌ی  می‌دهد تا Mi Air Purifier 3H را با دستورات صوتی کنترل کنید.

اگر شما دارای حیوانات خانگی که موی آن‌ها مدام در حال ریزش هستند، می‌باشید یا کودک و بیمار ریوی در منزل دارید، تصفیه هوای شیائومی گزینه‌ی مناسبی برای شماست. چرا که تشخیص سریع و لیزری این دستگاه در کنار سه لایه فیلتر، فن گریز از مرکز سفارشی Brushless   در تلفیق با  پنجره‌ی مشبک  برای جریان داشتن سریع‌تر و یکنواخت‌تر هوا به شما کمک می‌کند تا از هوایی تازه‌تر لذت برید.


منابع

https://www.epa.gov/indoor-air-quality-iaq/what-hepa-filter-1

https://miiran.com/mi-air-purifier-3h